Новини

07-08 вересня 2018 року у м. Бердянськ Запорізької області відбулася  науково-практична конференція «Компас анестезіолога» для  лікарів і медичних сестер відділень анестезіології і інтенсивної терапії, відділень невідкладної екстреної медичної допомоги, лікарів-анестезіологів і лікарів медицини невідкладних станів та фельдшерів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги лікувальних установ.

Від кафедри  анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО на конференції були представлені наступні доповіді:

Проф. Снісарь В.І., «Особливості нутритивної підтримки у дітей».

Проф. Снісарь В.І., «Причини розвитку анемій у дітей в ВАІТ». 25 червня 2018 року на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО відбулася атестація лікарів-інтернів. Атестаційна комісія на чолі з член-кореспондентом НАН та НАМН України, д.мед.н., професором Л.В. Новицькою-Усенко провели перевірку практичних  та теоретичних знань молодих лікарів. Атестацію успішно пройшли 28 лікарів-інтернів за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» і 10 лікарів за спеціальністю  «Дитяча анестезіологія».

На думку атестаційної комісії кращі результати показали лікарі-інтерни: Козаченко І. В. (анестезіологія), Холод М.О. (анестезіологія), Фісюн Т.О. (дитяча анестезіологія), Єфіменко В.Л. (дитяча анестезіологія), Гавриш К.В. (анестезіологія), Кваша А.Г. (анестезіологія), Петренко А.В. (дитяча анестезіологія).

У заключному слові голова та члени комісії привітали інтернів, а тепер вже сертифікованих лікарів, з успішною здачею атестації та побажали здоров'я, особистого благополуччя та успіхів на ниві нашої нелегкої  професії.20 червня 2018 року лікарі-інтерни 2 року навчання за фахом "Анестезіологія та  ІТ" відвідали музей АТО в рамках  військово-патріотичного виховання на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО. Екскурсія запам'яталась не тільки різносторонніми інсталяціями та експозиціями, але й вражаючим фільмом, який правдиво відображає події сьогодення, підіймає патріотичний дух та ще раз підкреслює цінність миру та людського життя!

24-25 травня команда кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ДЗ «ДМА МОЗ України» приймала участь в роботі Молодіжної Анестезіологічної Конференції (МАК) та дебютувала в симуляційній олімпіаді (SIM-MAK II), у місті Київ. Повні натхнення та жаги до нових знань лікарі-інтерни 2-го року навчання: Козаченко Інна Вікторівна(анестезіологія), Холод Микола Олегович(анестезіологія), Фісюн Тетяна Олегівна (дитяча анестезіологія), Єфіменко Василь Леонідович(дитяча анестезіологія), продемонстрували високі професійні якості та вибороли почесне перше місце.


    Слід розповісти про симуляційне навчання в анестезіології та медицині невідкладних станів. Цей підхід до навчального процесу прийшов у медицину з авіації. Дана методика швидко показала свою ефективність та набула популярності. В певному сенсі, анестезіолог як і пілот лайнера працює з коштовним обладнанням та несе відповідальність за життя людей. Напружена робота потребує концентрації та уваги. В цій професії потрібно бути не лише гарним лікарем, а трохи фізиком, математиком та інженером. Симуляційне навчання дозволяє в реальному часі моделювати найрізноманітніші ситуації без шкоди для здоров'я пацієнта. З допомогою інтерактивних манекенів, акторів та мультимедійного обладнання можливо відтворити, наприклад, раптове відключення електрики в операційній або злоякісну гіпертермію. Ситуації настільки реалістичні, що ти дійсно переживаєш страх та психоемоційне напруження.

    На SIM-MAK II змагання проходили в три етапи. На відбіркових єтапах було запропоновано пройти три станції. За зачиненими дверима, під контролем вимогливих екзаменаторів команди демонстрували знання та практичні навички в базових та розширених реанімаційних заходах, надавали допомогу пацієнту з політравмою та інтоксикацією психотропними засобами. Оцінювались в першу чергу командна робота та відповідність сучасним алгоритмам BLS, ACLS, ATLS, PALS, DAS. До участі в півфіналі були допущені чотири команди. Представники з Великобританії приготували справжній професійний сюрприз. На базі Інституту серця досвідчені модератори розгорнули симуляційну операційну, перелік сучасного обладнання, реалістична гра акторів та інтерактивність манекенів вразили всіх учасників. Уявіть лише, що професор поспішає на концерт і просить підмінити його в операційній. Задача не складна, адже хірурги вже майже закінчили операцію. Ви «приймаєте» пацієнта і слухаєте веселі балачки людей які досить реалістично порпаються в череві манекена. Через кілька хвилин ви помічаєте нерегулярну надшлуночкову тахікардію, а вже через кілька секунд діагностуєте зупинку кровообігу. Суть цієї симуляції була  в тому щоб з’ясувати причину критичної ситуації та збагнути правильну тактику невідкладної допомоги. В даному випадку хірурги ввели місцевий анестетик для знеболення рани, який має кардіотоксичну дію.  Закритий масаж серця, кілька дефібриляцій та специфічна ліпідна реанімація згідно сучасним алгоритмам вивели нашу команду до фіналу. Останній бій відбувся в пологовій палаті. Команда була вимушена розділитись щоб одночасно надати допомогу новонародженому з порушенням дихання та породіллі з масивною кровотечею.

    Після майже двох місяців напруженої підготовки на базах кафедри, використовуючи сучасні манекени, команда здобула перемогу. Справа навіть не в знаннях сучасних алгоритмів, а в здібності співіснувати зі своєю командою як єдине ціле. Молоді лікарі стали не просто відмінною trauma-team, вони стали прикладом того, як спільні зусилля та гарна організація приводить до успіху на змаганнях, а в реальному житті рятує хворих. Приємним сюрпризом було запрошення всіх членів команди на курси ATLS до Великобританії. Вітаємо переможців!!!
20 квітня 2018 року кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (зав. кафедри – професор О.М. Клигуненко), провела зустріч з ліцеїстами Дніпропетровського обласного медичного ліцею «Дніпро».

 Зустріч була присвячена до прийдешнього ювілею ліцею. Випускниця ліцею, доцент кафедри  Площенко Ю.О. розповіла учням про особливості спеціальності анестезіологія, про трудові будні відділень інтенсивної терапії та про особливу значущість якості знань отриманих в період навчання. Юлія Олександрівна висловила найщиріші побажання ліцеїстам: старанно навчатися і відповідально ставитися до обрання майбутньої  професії.  Будимо раді бачити майбутніх випускників  ліцею у рядах студентів та випускників нашої  Медичної Академії.28 лютого 2018 року відбулося чергове засідання Асоціації анестезіологів, дитячих анестезіологів та токсикологів  Дніпропетровської області  на якому були представлені  Річні звіти:

Стан служби анестезіології та ІТ в області за 2017 р. та завдання на 2018 р. – проф. О.М. Клигуненко

Стан служби дитячої анестезіології та ІТ за 2017 рік та завдання на 2018 р. – зав. ВІТ, к.мед.н. Д.М. Сурков, зав. ВАІТ, к.мед.н., доц. О.О. Власов

Звіт обласного токсиколога. Токсикологічному центру -25 років – зав. від., к.мед.н., доц. М.Д. Шинкаренко

Звіт Голови Асоціацїі. – Проф. Кобеляцький Ю.Ю.

Звіт скарбничого Асоціації. – Доц. Площенко Ю.О.Також засідання асоціації з доповіддю «Особливості проведення парентерального харчування в сучасних умовах» відвідав   експерт МОЗУ, д.мед.н., проф. С.О. Дубров.В ході засідання усі присутні мали змогу брати участь в обговоренні звітів та планів, а також задати питання членам правління Асоціації анестезіологів України.
1.03.2018 р. співробітники кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО   ДЗ "ДМА" МОЗ України  провели захід "Надання домедичної допомоги в різних життєвих ситуаціях" для учнів 9-х класів загальноосвітньої середньої школи №28 (м. Дніпро).​

Іспит за системою OSCE – сучасний  клінічний екзамен

Щорiчно  в  анестезiологiї  та  iнтенсивнiй терапiї впроваджуються новiтнi засоби дiагностики та лiкування, палати та операцiйнi оснащуються новiтньою апаратурою. Це потребує від лiкаря засвоєння великого обсягу теоретичних знань, опанування новими практичними навичками, прийняття вiдповiдальних рiшень.

Зважаючи на позитивний міжнародний та власний досвід проведення іспиту за методологією OSCE на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (зав. кафедри – професор О.М. Клигуненко), цього року також було проведено іспит за даною методологією. OSCE – це об’єктивний  структурований  клінічний екзамен, що  складається  iз  так званих  станцiй,  на  яких  лікар-інтерн  повинен продемонструвати рiзнi сторони своєї пiдготовки.  На  проходження  кожної  станції видiляється  5  хвилин,  протягом  3  хвилин  лікарі-інтерни переходять  до  iншої  станції, тобто  загалом екзамен триває близько 2 год. На кожнiй станції екзамен приймають 2 викладача. На бiльшостi станцiй  iспит приймають  з  використанням сучасних манекенiв та справжнього обладнання для анестезiї (відеоларингоскоп, дихальнi контури,  ендотрахеальні трубки, ларингеальнi  маски, монітори). Для проведення iспиту були пiдготовленнi 7 екзаменацiйних станцiй:

1. Теорія та практика проведення серцево-легеневої реанiмацiї (вiдпрацювання на манекенi).

2. Теорія та практика алгоритму дії при важких дихальних шляхах (вiдпрацювання на манекенi – встановлення ларингеальної маски, інкубація трахеї).

3. Дооперацiйна підготовка та оцiнка пацiєнта.

4. Внутрішньовенна анестезія та мʼязові релаксанти.

5. Інгаляційна анестезія.

6. Теорія та практика по гемотрансфузіології.

7. Теорія та практика ЕКГ діагностики.5 грудня 2017 р. кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО ДЗ "ДМА" МОЗ України   провела захід "Надання домедичної допомоги в різних життєвих ситуаціях" для учнів 8-х класів загальноосвітньої середньої школи №22 (м. Дніпро).​29 листопада 2017 р. кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО ДЗ "ДМА" МОЗ України (доц. Площенко Ю.О. та ас. Кущ К.О.) разом із лікарями-інтернами 1-го року навчання за фахом "Анестезіологія" провели захід "Надання домедичної допомоги в різних життєвих ситуаціях" для учнів 5-х класів загальноосвітньої середньої школи №19​

 


25 ж
овтня 2017 року до Дніпропетровської міської багатопрофільної клінічної лікарні № 4 (головний лікар Чебанов К.О.) відбувся офіційний візит Надзвичайного та Повноважного Посла  Японії в Україні ШІГЕКІ Сумі. Метою візиту Представника уряду Японії було відвідання відділення анестезіології з 12 ліжками інтенсивної терапії (завідувач відділення к.мед.н. Новіков С. П.), яке на сьогодняшній день є клінічною базою кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» (завідуюча кафедрою професор, д.мед.н. Клигуненко О.М.). В рамках візиту відбулась урочиста церемонія передачі каталогу медичного обладнання, наданого у рамках програми людської безпеки «Кусаноне». У 2015 році за кошти гранту було придбано бронхоскоп мобільний та апарат УЗД для проекту модернізації медичного обладнання в ДМБКЛ № 4 з метою покращення якості надання анестезіологічного забезпечення та інтенсивної терапії. ШІГЕКІ Сумі також відвідав операційний блок, відділення еферентної та гемодіалізної терапії, онкологічну клініку.

Ця грантова допомога є доказом зусиль, що докладає Японія з метою забезпечення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва та поглиблення міжнародної співпраці, що стає все більш важливою. За безкорисну, активну, сумісну працю у Фонді вчених, значну особисту участь у підготовці та проведенні ХI Обласного міжвузівського Конкурсу-2016 на «Кращі наукові, навчальні, навчально-методичні та художньо-публіцистичні видання», проведенні Виставки книг Конкурсу - 2016 та урочистостей присвячених 19-річчу Фонду вчених  нагороджена подякою Фонду соціального захисту, підтримки та допомоги вчених України та членам їх сімей  лікар-інтерн 1-го року навчання за спеціальністю «дитяча анестезіологія»  Бондаренко Віра Сергіївна. World Anaesthesia Day!

Історія нової галузі медицини почалася в середині 19 століття - 16 жовтеня 1846 року зубний лікар Томас Мортон провів операцію під ефірним наркозом. Це день у всьому світі і прийнято вважати Всесвітнім днем анестезії.

Колектив  кафедри  анестезіології, інтенсивної терапії та МНС висловлює велику  подяку лікарям-інтернам,  які під керівництвом доц.. Седінкіна В.А.  провели цікаво організоване свято, присвячене «Дню ефірного  наркозу». В цей день майже всі моді спеціалісти проявили свої творчі здібності, було оголошено найважливіші «Заповіді Анестезіолога» та найщиріші побажання молодим лікарям: старанно навчатися, відповідально ставитися до обраної професії, пронести отриманні знання та досвід через усе своє життя, пам’ятати та шанувати своїх Вчителів.

Зі Святом!!!14-16 вересня 2017 року в м. Києві відбувся Конгрес анестезіологів України, на якому було обговорено широке коло наукових і практичних питань стану і перспектив розвитку анестезіології та інтенсивної терапії в Україні.

В рамках Конгресу  відбулось засідання Правління Асоціації анестезіологів України, віце-президентом якої є д.мед.н. проф. Клигуненко О.М. На засіданні були прийняті рішення щодо упорядкування організації профільних наукових форумів, ініціації змін до державних форм медичної документації лікаря-анестезіолога, затвердження рекомендацій щодо впровадження протоколів інтенсивної терапії септичного шоку у дітей та периопераційного знеболення.

В секційних дослідженнях були представлені доповіді провідних фахівців з України, Великої Британії, Франції, Польщі, Білорусі, в т.ч. – доповіді співробітників кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО «Дніпропетровської Медичної Академії МОЗ України»:

Проф. Клигуненко О.М., асс. Кущ К.О. «Вплив амантадину сульфату на рівень нейронспецифічної енолази у хворих з гострим ішемічним інсультом»

Проф. Клигуненко О.М., асс. Кущ К.О. «Вплив холіноальфосцерату на цитокіновий профіль у хворих з гострим ішемічним інсультом»

Проф. Клигуненко О.М. «Переваги рестриктивного типу відновлення гіповолемії в інтенсивній терапії критичних станів»

Доц. Площенко Ю.О., проф. Клигуненко О.М. «Обґрунтування доцільності використання та вплив Тіворелю на гемодинаміку хворих похилого віку при планових абдомінальних операціях»

Доц. Кравець О.В., проф. Клигуненко О.М. «Вплив ліберального типу периопераційної інфузійної терапії на гемодинаміку та водні сектори у хворих з ургентною абдомінальною патологією»

Проф. Клигуненко О.М., Козина О.С. «Вплив післяопераційного старту тромбопрофілактики Еноксапарином натрію на частоту тромботичних та геморагічних ускладнень при кесаревому розтині»

Доц. Седінкін В.А., проф. Клигуненко О.М. «Зміни гемодинаміки водних секторів та проявів СПОН на тлі використання концентрату протромбінового комплексу при гострій акушерській крововтраті»

Проф.  Снісарь В.І.  «Аналгезія і седація у дітей».
14 вересня на засіданні Вченої ради було урочисто представлено актову промову з нагоди Дня народження Дніпропетровської медичної академії. Цього року честь виступити на засіданні випала професору, доктору медичних наук, лауреату Державної премії в галузі науки і техніки                                    Олені Миколаївні Клигуненко.

Професор представила промову на тему «Доцільність використання органопроективних технологій в анестезіології та інтенсивній терапії», яку присвятила рідній медакадемії та своєму вчителю – член-кореспонденту НАН і НАМН України, Заслуженому діячу науки, лауреату Державної премії України і премії уряду РФ в галузі науки і техніки, професору Людмилі Василівні Новицькій-Усенко.Сьогодні СПОН розглядається як важка неспецифічна стрес-реакція організму, що супроводжується недостатністю двох і більше функціональних систем або як універсальне ураження всіх органів і тканин організму медіаторами системного запалення, викид яких відбувається під впливом будь-якого агресивного фактора: крововтрати і травми, операції та анестезії, ішемії та інфекції. Цей патологічний процес може бути відвернений і виживання організму може бути підвищене завдяки своєчасній терапії, метою якої має бути профілактика та рання корекція органних дисфункцій.  Саме з цієї багатогранної проблеми проводилася і проводиться науково дослідницька робота колективу нашої кафедри, витоки якої були закладені більше 20 років тому на кафедрі анестезіології та реаніматології, очолюваної член-кореспондентом двох академій наук, професором Людмилою Василівною Новицкою-Усенко.

Результати наших досліджень захищені у 3 докторських та 13 кандидатських дисертаціях, відображені у 6 монографіях, 12 підручниках і навчально-методичних посібниках, 16 методичних рекомендаціях і протоколах МОЗ України. Впродовж останніх п’яти років ми щорічно доповідаємо про них на конгресах Асоціації анестезіологів Європи, двічі виступали на конгресах Всесвітньої асоціації кардіологів. Наші дослідження відзначені Державною премією України у галузі науки і техніки та почесним знаком «Золотий Перфторан».  Керівництвом для співробітників нашої кафедри в подальших дослідженнях з вивчення механізмів розвитку різних критичних станів і по розробці нових, органопротектівних технологій, служать мудрі слова Сенеки: «Ще не всі нам відкрито, і багато, дуже багато, буде вирішено і відкрито в майбутньому ... » – зазначила Олена Миколаївна.Вітаємо з Днем Народження  доктора медичних наук, професора, декана  факультету післядипломної освіти

 Снісаря Володимира Івановича

 

Шановний  Володимир  Іванович!!! Від імені кафедри анестезіології, інтенсивної  терапії та МНС вітаємо Вас з Днем Народження!!!

 Бажаемо Вам здоров'я, успіхів, процвітання та досягнення всіх намічених цілей. Щоб на вашому життєвому шляху ніколи не виникало перешкод.

Щоб завжди і усюди вам спідкала  удача і світило над головою ясне небо!

Вітаємо З Ювілеєм

Клигуненко Олену Миколаївну

доктора медичних наук, професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки,

завідуючу кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України»,

головного позаштатного спеціаліста Департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації за фахом “Анестезіологія та інтенсивна терапія”,

віце-президента Асоціації анестезіологів України.

                                                                                                                                                 


Прийміть наші щиросердечні поздоровлення та побажання з цієї нагоди. Своєю невтомною працею, високим професіоналізмом, наполегливістю, талантом лікаря й мудрістю умілого керівника, почуттям відповідальності Ви здобули заслужений авторитет серед колег та пацієнтів. Нехай ваша фаховість і гуманність, життєві знання і досвід, доброта і людяність й надалі сприяють розбудові нашого краю та всієї України. Міцного Вам здоров’я, невичерпних творчої наснаги і завзяття, вагомих успіхів і всіляких гараздів. Хай Боже благословення завжди буде з Вами та дарує непохитні віру, надію, любов! Хай щасливою буде Ваша доля все життя!

Цього року з 16 по 19 червня у м. Мілан (Італія) відбувся 27-й Європейський конгресс з артеріальної гіпертензії та серцево – судинної протекції.

Щорічно Європейське товариство гіпертонічної хвороби (ESH) розробляє видатну наукову програму, яка включає сучасні лекції, дебати та круглі столи з питань, що стосуються основних поточних інтересів лікарів багатьох різних спеціальностей.  

27-е засідання з питань гіпертонії та серцево-судинного захисту в Мілані було справді винятково успішним засіданням з точки зору відвідуваності (понад 2400 учасників), якості наукової програми (понад 1300 оригінальних доповідей) та організації сесій. 4-денна нарада була наповнена захоплюючими усними презентаціями, плакатами, лекціями та пленарними засіданнями, які дали унікальну можливість обмінятися ідеями та брати участь у інтерактивних дискусіях та великих дебатах з різних аспектів гіпертонічної хвороби та серцево-судинного захисту.

Участь у цьому мітингу взяли численні лікарі та дослідники з усього світу, а також 267 запрошених викладачів із 48 різних країн, висвітлюючи "ESH goes global".

Вже другий рік поспіль співробітники кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» отримують можливість представити дані своєї наукової роботи на цьому значному Європейському Конгресі. Так, в цьому році свою доповідь представили зав.кафедрою, професор Клигуненко Олена Миколаївна та доцент Площенко Юлія Олександрівна. Незважаючи на те, що робота проводилася у клініці анестезіології та була присвячена питанням периопераційного ведення хворих похилого віку, доповідь викликала багато позитивних емоцій та доброзичливих запитань з боку провідних кардіологів Європи.

Окрім самої доповіді, можемо прокоментувати найважливіші моменти конгресу, у яких ми мали можливість брати участь. Так, досить цікавою була сесія щодо мобільного здоров'я в Європі "час приймати участь!", в якому були представлені доступні дані про електронне здоров'я, інновації та ініціативи з цього питання. Виділений симпозіум "Нові перспективи з інформаційно-комунікаційних технологій": Програма ESH Care Smartphones для покращення дотримання та контролю артеріального тиску. Найсучасніші та інтегровані підходи до спільної проблеми фібриляції передсердь обговорювалися на Спільній сесії ESH та ESC щодо фібриляції передсердь при гіпертонії: причини та наслідки. Подібним чином, попередні результати дослідження ESH-дослідження та дослідницького проекту ESH AF були показані при частій наявності супутніх захворювань та високої середньої оцінки CHA2DS2-VASc (= 3.8), що свідчить про високий серцево-судинний ризик цих пацієнтів.

У тематичному семінарі з дотримання ліків та стійкості до лікування були представлені всі нові методології та концепції. З цією метою рішення електронного здоров'я можуть мати клінічне значення, включаючи різноманітні підходи до контролю артеріального тиску. Було виділено відмінності та особливості жінок щодо патофізіології та терапії гіпертонічної хвороби, а також їх сукупні загальні фактори ризику серцево-судинних захворювань.

Ціль зустрічі цього року полягала у підвищенні знань, інтеграції досвіду та вирішенні наукових потреб для лікарів багатьох спеціальностей. І ми, як і багато інших учасників цього Конгресу, лишились дуже задоволені можливістю прийняти в ньому участь!
Колектив кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО вітає прекрасну колегу і приголомшливу жінку з ювілеєм. Бажаємо неймовірних сил та енергії, креативного мислення та унікальних здібностей, великих успіхів і благополуччя, чарівної краси і доброти душі, великого щастя і удачі.Колектив кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО вітає прекрасну колегу і приголомшливу жінку з ювілеєм. Бажаємо неймовірних сил та енергії, креативного мислення та унікальних здібностей, великих успіхів і благополуччя, чарівної краси і доброти душі, великого щастя і удачі.


23-25 травня 2017 року у м. Одеса пройшов IV Міжнародний конгрес з гемостазіологіі, анестезіологіі та інтенсивної терапіі "Black Sea Pearl"

У конгресі взяли участь провідні вчені та лектори з України, Франції, Німеччини, Італії, Молдови, Росії та Ізраїлю. Учасники конгресу обговорили перспективи впровадження Европейської анестезіологічної освіти в Україні, лікування шлунково-кишкових кровотеч, серцевої недостатності, інфаркту міокарда та інсульту, питання анестезії та гемостазу в акушерстві та гінекології, реабілітацію після хірургічних втручань, анестезіологію і тромболітичну терапії у дітей та інші актуальні питання сучасної медицини.

 Співробітниками кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО «Дніпропетровської Медичної Академії МОЗ України»  були представлені доповіді:

Професор, д.мед.н. Клигуненко О.М. « Инфузионная терапия у больных с абдоминальной патологией»,  «Органопротективные эффекты сукцинатсодержащих растворов»

Професор, д.мед.н. Снісарь В.І. « Острый респираторный дистресс-синдром у детей. Что нового?», «Антитроботическая терапия в педиатрической практике», «Тромболизис  у детей»

 
 


25 травня 2017 року на засіданні Вченої Ради ДЗ «Дніпропетровска Медична Академія МОЗ України» за багаторічну плідну працю, натхненну педагогічну діяльність, вагомий внесок у розвиток медичної науки та підготовку висококваліфікованих кадрів та з нагоди ювілею було нагороджено грамотою Департаменту Охорони Здоров’я населення Дніпровської міської ради та подякою ректора ДЗ «ДМА МОЗ України» кандидата медичних наук, доцента кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО Єхалова Василя Віталійовича.

Шановний Василь Віталійович! Колектив кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО  приєднується до поздоровлень та щиро вітає Вас з ювілеєм. Бажаємо не зупинятись на досягнутому, здоров’я та подальших успіхів!29 травня 2017 року на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО відбувся захист курсових робіт лікарями-інтернами другого року навчання за спеціальністю Анестезіологія та інтенсивна терапія. В доповідях були висвітлені актуальні питання спеціальності. Вітаємо лікарів з успішним захистом!1-5 травня 2017 року за сприяння фірми «Юрія - Фарм Україна» під егідою Департаменту Охорони Здоров'я республіки Узбекистан, за участю професора Давидової Ю.В. (м. Київ) та професора Клигуненко О.М. (м. Дніпро) було проведено 4 школи-семінари з актуальних питань анестезіології, інтенсивної терапії, медицини невідкладних станів, акушерства та гінекології.

Семінари проводились у Самаркандскому Державному Медичному Інституті, Ташкентскій  Медичній Академії, Бухарському Державному Медичному Інституті та в Лікарні Швидкої Медичної Допомоги м. Навої.
26 квітня 2017 р. Співробітниками кафедри булли представлені доповіді на черговому засіданні Асоціації анестезіологів Дніпропетровської області:

Професор, д.мед.н. Клигуненко О.М., доцент, к.мед.н Седінкін В.А.

«Сучасні принципи інтенсивної терапії гострої крововтрати в акушерстві»


К.мед.н. Дьомін Сергій Геннадійович,

«Періопераційна терапія крововтрати»(за матеріалами семінару «DUK Seminar in PBM – Focus on Perioperative Bleeding Management)25 квітня 2017 року на спеціалізованій Вченій Раді Д 08.601.01 за спеціальністю «Анестезіологія та інтенсивна терапія» відбувся захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата медичних наук Яровенка Володимира Володимировича «Удосконалення методу екстракорпорального кровообігу при операціях на відкритому серці».

Вітаємо Голову Спеціалізованої Вченої Ради професора, д.мед.н. Людмилу Василівну Новицьку-Усенко та наукового керівника завідувачку кафедрою анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів, професора, д.мед.н. Олену Миколаївну Клигуненко з новим членом наукової родини Дніпропетровської школи анестезіологів, а лікаря-анестезіолога КЗ «Дніпропетровський обласний центр кардіології та кардіохірургії» ДОР» Володимира Володимировича Яровенко – з блискучим захистом дисертації.      24 квітня 2017 року у Дніпропетровській обласній дитячій клінічній лікарні відбулася донорська акція, в ході якої донори здавали кров для хворих дітей.

     Активну участь у підготовці та проведенні акції брали клінічні ординатори та лікарі-інтерни за фахом «Дитяча анестезіологія» кафедри анестезіології, інтенсивної теапії та медицини невідкладних станів ФПО.

     В акції взяли участь біля 150 дніпрян, це і прості жителі міста, і студенти, і співробітники поліції, і представники влади і самі лікарі.

     Без проведення таких акцій покрити потребу у донорах  неможливо. Щорічно для дітей здають кров близько 4-5 тис. донорів по всій області для всіх дитячих лікувальних установ, але основним споживачем є обласна дитяча лікарня( 2-3 тис. донорів на рік). 5-7 квітня 2017 року на базі Дніпропетровської обласної лікарні ім. Мечникова було проведено курси з надання кваліфікованої медичної допомоги 

постраждалим з політравмою SMART (Safe Management and Resuscitation of Trauma) під керівництвом групи анестезіологів з Великобританії і Нідерландів.

Активними учасниками тренінгів та симуляцій стали лікарі-інтерни кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО.

Програма підготовки SMART включала цикл лекцій, орієнтованих на визначення єдиної стратегії і оптимізацію командної взаємодії при наданні допомоги, 

відпрацювання практичних навичок (декомпресія напруженого пневмотораксу, хірургічний доступ до дихальних шляхів, внутрішньокістковий доступ) на муляжах і

 біологічному матеріалі тварин, а також ситуаційні задачі і симуляції надання невідкладної допомоги на інтерактивних манекенах. Навчальну програму завершила 

симуляція масової події, де були відпрацьовані навички медичного сортування, надання медичної допомоги на догоспітальному етапі, транспортування потерпілих та

 інтенсивної терапії в умовах реанімаційного залу.

За час проведення навчання за програмою SMART лікарі-інтерни кафедри анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО показали 

високий рівень підготовки, в повному обсязі виконали поставлені завдання і отримали сертифікат про успішне закінчення курсу.11 квітня 2017 р. кафедра анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО ДЗ "ДМА" МОЗ України разом із лікарями-інтернами 2-го року навчання за фахом "Анестезіологія" провели захід "Надання домедичної допомоги в різних життєвих ситуаціях" для учнів 5-6 класів загальноосвітньої середньої школи №22 (м. Дніпро).

Мета заходу: сприяти формуванню та вдосконаленню умінь і навичок учнів чітко діяти у надзвичайних ситуаціях, використовувати засоби індивідуального захисту, надавати першу медичну допомогу, вихованню відваги, ініціативи, взаємодопомоги, розвитку витримки, кмітливості. Захід включав в себе такі  елементи як моделювання поведінки, відпрацювання алгоритмів медичної допомоги, оцінка своїх дій тощо. Набуті учнями навички допоможуть їм не тільки застосовувати свої знання та уміння в и   різних надзвичайних ситуаціях, а  й швидко приймати рішення, критично мислити а також відчувати себе громадянином.


Клінічний ординатор  Павлиш Олександр Сергійович, у складі  збірної команди медиків Дніпро, став бронзовим призером чемпіонату України серед лікарів по футболу, який проходив 7-8 квітня в м Дніпро.

Фармак перший чемпіонат України з футболу серед лікарів. Це найбільше за всю історію української медицини спортивний захід, в якому взяло участь більше 200 ескулапів з усієї країни.

У футбольному форумі брало участь 8 команд: Київ, Херсон, Івано-Франківськ, Львів, Збірна стоматологів України, Волинь (Луцьк, Рівне), Поділля (Вінниця, Хмельницький, Житомир) та команда Дніпра.

Перемогу здобула команда з Києва. Друге місце зайняла команда зі Львова і третє – Дніпро.

7 квітня 2017 року у конференц-залі міської клінічної лікарні №9, доцент кафедри “Анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО” Станін Дмитро Михайлович, провів заняття з серцево-легеневої реанімації для медичних сестер МКЛ №9 та студентів медичного коледжу м. Дніпро. 

Метою заняття було навчитися розпізнавати ознаки раптової серцевої смерті, оволодіти стандартами надання допомоги при раптовій серцевій смерті, знати тактику подальшого ведення хворих, що перенесли серцево-легеневу реанімацію. У ході заняття були викладені та освоєні сучасні стандарти серцево-легеневої реанімації зі змінами 2015 року. Всі присутні відпрацювали навички етапів реанімації на манекенах.  

3-7 квітня 2017 р. магістрант кафедри Миронов Денис Володимирович успішно пройшов стажування в ДУ «Інститут серця МОЗ України» (м.Київ)

у рамках  Всеукраїнського проекту «UAMED Intership».

Під час стажування Миронов Д.В. приймав участь в роботі відділень Інституту Серця, а саме: 
• Відділення інтенсивної терапії для дорослих та дітей
• Анестезіологічного відділення 
• Відділення ендоваскулярної хірургії та ангіографії 
 Відділення штучного кровообігу та екстракорпоральних методів лікування

Це дало змогу ознайомитись з новітніми методами анестезіології та інтенсивної терапії у дорослих та дітей з різними захворюваннями серцево-судинної системи та перейняти великий досвід спеціалістів центру.30 березня 2017 року в клініці «Гарвіс» під керівництвом професора Jaume Masia (Іспанія), вперше в Україні була проведена унікальна операція: відстрочена реконструкція лівої молочної залози за допомогою DIEP лоскуту з переносом аутологічної підшкірно-жирової клітковини з лімфовузлами із правої пахової області (LymphoNodesTransfer), анестезіологічне забезпечення під час якої здійснювала професор О.М. Клигуненко. 

Тип знеболення - інгаляційна анестезія севофлюраном з наркотичними анальгетиками, міорелаксаціею та ШВЛ. Тип поповнення гіповолемії під час та після операції рестриктивний (3,5 мл/кг/год). Крововтрата склала 500 мл, діурез 2100 мл. Загальна тривалість оперативного втручання склала 12 год. 30 хв. У знеболенні також приймали активну участь клінічні ординатори кафедри 1 та 2-го року навчання (А.Б.Дудас, К.М.Стесюк та С.О.Шеремет).


22-24 березня 2017 р. асистент кафедри Кущ Катерина Олександрівна успішно пройшла  курс підготовки  "Викладачів-інструкторів" від Всеукраїнської Ради Реанімації та Ресусцитації (на базі Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, м. Київ). 

Триденний курс проводив президент Всеукраїнської Ради Реанімації та Ресусцитації д. мед. наук Крилюк Віталій Омелянович. Під час вивчення курсу розглядались основні напрямки та методики навчання, особливості курсантів різних вікових груп, види тренінгів тощо.
Іспит складався із тестового контролю знань та практичного екзамену, який полягав у викладанні довільного матеріалу курсантам будь-яким методом (на вибір): лекція, демонстрація, майстер-клас, тренінг, практичне заняття, після чого екзаменатор разом із аудиторією оцінювали викладача, обговорювали помилки, позитивні та негативні моменти.
Після успішного складання іспиту всі отримали сертифікати.
Курс "Викладачів-інструкторів" - ще один крок на шляху постійного вдосконалення навчального процесу на кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та МНС ФПО.

22 березня 2017 р. Співробітниками кафедри були представлені доповіді на черговому засіданні Асоціації анестезіологів Дніпропетровської області:

Професор, д.мед.н. Клигуненко О.М., доцент, к.мед.н. Площенко Ю.О

«Роль кардіопротекції препаратом Тіворель».

Проф. Клигуненко О.М., доц. Площенко Ю.О., к.м.н. Новіков С.П., Белозорова А.К., Лапкін І.В., Ільїна В.В., Бородай Л.В., Рябченко О.В., Черкащенко С.С., Шатковська І.А.

 «Досвід використання відеобронхоскопа у клініці анестезіології та ІТ».

К.м.н. Муризіна О.Ю., Лаврищев О.Д., Біденко А.О., Селіна О.В., Горобчук О.О., Волкова Н.О.

«Клінічний випадок перебігу ТЕЛА у пацієнта з мульти-коморбідною патологією».  


Наш досвід впровадження іспиту за системою OSCE наприкінці першої частини очної інтернатури за фахом «Анестезіологія та інтенсивна терапія»

Щорiчно  в  анестезiологiї  та  iнтенсивнiй терапiї впроваджуються новiтнi засоби дiагностики та лiкування, палати та операцiйнi оснащуються новiтньою апаратурою. Це потребує від лiкаря засвоєння великого обсягу теоретичних знань, опанування новими практичними навичками, прийняття вiдповiдальних рiшень.

На кафедрі анестезіології, інтенсивної терапії та медицини невідкладних станів ФПО (зав. кафедри – професор О.М. Клигуненко) наприкінці лютого було проведено іспит за методологією OSCE. OSCE – це об’єктивний  структурований  клінічний екзамен, що  складається  iз  так званих  станцiй,  на  яких  лікар-інтерн  повинен продемонструвати рiзнi сторони своєї пiдготовки .  На  проходження  кожної  станції видiляється  5  хвилин,  протягом  3  хвилин  лікарі-інтерни переходять  до  iншої  станції, тобто  загалом екзамен триває близько 2 год. На кожнiй станції екзамен приймають 2 викладача. На бiльшостi станцiй  iспит приймають  з  використанням сучасних манекенiв та справжнього обладнання для анестезiї (відеоларингоскоп, дихальнi контури,  ендотрахеальні трубки, ларингеальнi  маски). Для проведення iспиту були пiдготовленнi 7 екзаменацiйних станцiй:

1. Теорія та практика проведення серцево-легеневої реанiмацiї (вiдпрацювання на манекенi).

2. Теорія та практика алгоритму дії при важких дихальних шляхах (вiдпрацювання на манекенi – встановлення ларингеальної маски, інкубація трахеї).

3. Дооперацiйна підготовка та оцiнка пацiєнта.

4. Внутрішньовенна анестезія та мʼязові релаксанти.

5. Інгаляційна анестезія.

6. Теорія та практика по гемотрансфузіології.

7. Теорія та практика ЕКГ діагностики.

Лікарів-інтернiв було розподілено на 2 групи по 8 осiб. На кожнiй станцiї запитання змiнювались, що  унеможливлювало прецедент, коли б iнтерн заздалегiдь знав запитання.

Незважаючи  на  вiдсутнiсть  досвiду,  екзамен  було успiшно проведено. Анi з боку iнтернiв, анi з боку викладачів пiд час проведення iспиту не виникло суттєвих нарiкань на його методологiю. З 15 iнтернiв, якi складали iспит, 10 набрали бiльш нiж половину вiд  можливої кiлькостi балiв, решта – менше. Середнiй бал становив 10,3 (з 14 можливих), що свiдчить про те, що бiльшiсть iнтернiв, яких ми вважали такими, що успiшно склали  цей  екзамен,  ледь  перевищили  показник у 60%.  Найвищi оцiнки лікарі-iнтерни отримали за дооперацiйну оцiнку хворих, гемотрансфузіологію, а також  за демонстрування  реанiмацiйних навичок  на  манекенi. Найнижчi оцінки iнтерни отримали  за   вiдповiдi по внутрішньовенної анестезії. Низькi оцiнки  вони  отримали  також  за  практичну навичку з встановлення ларингеальної маски. 

Вiдразу  пiсля  екзамену  було  проведено кафедральне засiдання, на якому бiльшiсть викладачiв позитивно оцiнили перший досвід проведення структурованого клiнiчного екзамену, незважаючи на складнiсть i  трудомiсткiсть його пiдготовки та проведення. Опитування лікарів-iнтернiв показало, що бiльшiсть  інтернів позитивно оцiнили iспит. Було  висловлено  побажання  вiдводити  на проведення  практичних  тренiнгiв  більше навчального часу.

Незважаючи на тимчасовi фінансові складнощi, так само, як неминучим є поступ на  шляху  розвитку  спецiальностi  «анестезiологiя та iнтенсивна терапiя», неминучим має  бути  i  поступ  на  шляху  підвищення квалiфiкацiї лiкарiв-анестезiологiв. Тому необхідно впроваджувати позитивний зарубiжний досвід та напрацювання у системi пiдготовки лiкарiв-анестезiологiв та оцiнки якостi цієї підготовки.

Comments